پادکست۴- لفت‌ شدگان

socialmedia

پادکست چهارم که به شیوه خیابانی ! تهیه شده درباره این موضوع هست که چرا از گروه‌های ساخته شده در ابزار ارتباطی وایبر، تلگرام و غیره “لفت” دادم و جز لفت‌شدگان شدم.

پیوست۱: دانلود پادکست چهارم.

پیوست۲: در کامنت‌های همین پست درباره این موضوع با هم صحبت و تبادل نظر کنیم.

16 دیدگاه در “پادکست۴- لفت‌ شدگان

 1. سلام
  آخ آخ حضرت والا گفتی، کاملا با حرفات که هدف این پادکست شده موافقم، هر چند هنوز ناخواسته عضو گروه های محدودی از این دست هستم.
  آخه طبق تجربه ای که اون اوایل داشتم با ترک این گروه ها، دیدم ازم دلخور میشن و سوال و جوابم میکنن، دیدم راحت تر اینه عضو گروه بمونم و انتهای هر هفته این زحمت رو به خودم بدم که تصاویر دانلود شده توی گالری تصاویر گوشیم رو پاک کنم، حجم اینترنت هدر شده هم جهنم و ضرر. جالب اینجاست همه میدونن من پیام های تو گروه رو نمیخونم و دست آخر اگه خبر مهمی باشه باید مستقیم به خودم بگن :).
  اون بخش مدیریت تلگرامی هم که کلی ازش شاکیم، حرفاشونو به جای اینکه تو جلسه حضوری و در زمان کاری بگن از این گروه ها میسازن و تایید هم میکنن گروه رو ترک نکنین و در واقع گروه رو میکنن برد شرکت، کارها اینجوری از روال درستش خارج میشه، باید بهشون گفت اگه قراره با تلگرام مدیریت بشیم خب چرا اینهمه به خودمون سختی میدیم صبح ها پا میشیم میریم سرکار! اصلا چرا ساعت معینی رو قرارداد میبندیم خب!!!
  زامبی زنده :))))) لقب خوبیه براشون، واقعا فقط کپی پیست میکنن، بدون محتوا، بدون هدف.
  همه اینا به کنار حضرت جان این پادکست یه پیام فرهنگی جانبی هم داشت، اونم استفاده درست و به موقع از راهنما حین رانندگی هست :)))
  یه چیز دیگه اینکه چرا اینهمه خسته!!! صدات رو شادتر و سرحالتر بشنویم :).

 2. سلام
  حضرت والا کیفیت این پادکست واقعا افتضاح است. گویا با ابزارهای ضبط همان دوران قاجار ضبط شده است. دوم صدای شماست که خیلی بی حال است. پیگیری همایونی بفرمایید.

 3. در ابتدا این که بازگشت پیروزمندانه تون به وبلاگ خودتون رو تبریک میگم
  بعد هم میشه گفت که حضور در گروه های مسنجرهای مختلف کار خیلی وقت گیر و بی منفعتیه که اکثر افراد باید ازش دوری کنند بخصوص برنامه نویس ها…
  درست مث اینه که یه آشپز توی مهمونی باشه و از غذای یکی دیگه بخوره و تعریف کنه.
  یه راه ارتباطی گول زنکیه. یه نفر می شناسم مدیر رسانه س. یعنی ذهن مردم رو درگیر میکنه. میگفت بهترین راه کنترل ذهنیت ها همین مسنجرهاست…
  که اصولا منجر به ریزش شخصیتی و تغییر تفکر میشه که ممکنه انسان به بد بودن میل کنه اما خودش نمی دونه
  منم خیلی وقته از این چیزها بیرون اومدم اما خیلی دیر اومدم بیرون کسی نبود راهنماییم کنه ولی وقتی به لحظه های باارزش زندگیم صدمه زدند دیگه ازشون دوری کردم

 4. سلام خوبین؟
  من یکی از خواننده های خاموش این وبلاگ هستم که الان دکمه ترن آن رو کلیک کرده و تصمیم گرفته حضور خودش رو در این جنبش اعلام کنه :))

 5. سلام. من سالها پیش خواننده تون بودم.دیروز داشتم هاردم رو مرتبط می کردم یه سری فایل از وبتون ذخیره کرده بودم . مرور اونها باعث شددوباره بیام اینجا.
  من این تجربه رو درگروهی داشتم که گروه مفاهیم مثبت و مثبت گرایی بود. مدام اعضا درحال ارسال مطالب مثبت بودند! و مدیر مدام اگر کسی خلاف گروه کاری می کرد ریموش می کرد! یک بارمن پرسیدم آیا کسی وقت می کنه به این مفاهیم مثبت عمل هم کنه یا حتی اندیشه….جواب منفی بود! . از ریمو کردن مدیرگروه معلوم بوداعصاب نداره و منفی گراست…. حتی در گروههای تخصصی که حول یه موضوعه هم این قضیه هست.چرا؟چون تعداد نفرات زیاده و هر کس وقت مثلا آزادش فعالیت می کنه! در مجموع میشه کل روز.چون وقتای آزاد همه یک زمان نیست!
  اما در گروه کوچکتر سه چهارنفره ازآدمهایی که تمرکزمون روی یک موضوع هست و همدیگر رو می شناسیم، این قضیه وجود نداره وو اقعن برام مفید هستش و تفاوتش مشهوده.
  راجع به مطالب فان و بحث و جدلهای به ظاهر اجتماعی هم که بحث مشخصه! پیش به سوی هیچ جا ست…
  وامیدوارم همه بریم به سمتی که به جای اینکه قربانی باشیم، استفاده کننده صحیح باشیم و برای وقت خودمون و دیگران ارزش قایل باشیم.

 6. سلام
  لطفا پادکست ها به صورت دو یا چند کیفیتی برای دانلود گذاشته بشه.
  – حرفات رو به سختی شنیدم و به شدت قبول دارم.
  -راستی بخش معرفی کتاب فعال بذار.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *