images

انسان به سبب اجتماعی بودن و برخورد با انسان‌های دیگر در محیط زندگی، کار، تحصیل و جاهای دیگر مجبور به پذیرش اخلاق و رفتارهای انسان‌های دیگر است خواه آن رفتارها مطابق میل او نباشد. اما در اکثر مواقع این تحمل از حد گذشته و به صورت پرخاشگری در مقابل همکار و دوست و یا عضوی از خانواده بروز میکند.

روش ما برای برخورد با افرادی که با ما اختلاف سلیقه و یا تفاوت دیدگاه دارند چیست ؟  وارد بحث های طولانی میشویم ؟ قهر میکنیم ؟ دعوا میکنیم ؟‌ و یا آن فرد را تحمل میکنیم ؟

این پادکست ضبط شده در شلوغی‌های شهر را دانلود کنید و نظر خود را درباره این مشکل بگویید.


   SHahab در تاریخ ۲۲ام آذر ۱۳۹۳ گفته:

حضرت جان یک پلاگین پلیر نصب کن که این پادکست ها رو راحت تو خود سایت گوش بدیم دیگه
مرسی.


   حضرت والا مامبو جامبو در تاریخ ۲۲ام آذر ۱۳۹۳ گفته:

به SHahab : سلام – حتمآ رفیق :).


   تاريخ جهان و تقويم تاريخ در تاریخ ۲۴ام آذر ۱۳۹۳ گفته:

با سلام ….
من شما رو لینک می کنم بدون اجازه یا با اجازه نمی دونم …. لینک می کنم …

ممنون از مطالبتون.


   a در تاریخ ۲۵ام آذر ۱۳۹۳ گفته:

سلووووممممممزززززز
خوبی؟ خوبم…
:-) :-) :-)
ب قول پاولو کو‌ٔ لیو. روابط انسانی پیچیده ترین چیز دنیاس
رابطه داشتن با دیگران همیشه دردسر ساز و چالش برانگیزو در عین حال جذابه، ولی اکثر مواقع با آدمهایی برخورد میکنیم ک دنیاهاشون با ما خ فاصله داره
و از اونجایی ک هر انسانی جهانیست بنشسته در گوشه ای، میشه فهمید ک ارتباط بین ادمها ارتباط بین دنیاهاست
دنیاهایی ک گاهی خ خ بهم نزدیک میشن اما نباید فراموش کرد ک دوتا دنیا هرگز باهم یکی نمیشن
پس باید با احترام ب تفاوتها و در نظر گرفتن شرایط با آدمای اطرافمون سازش کنیم، مگر اینکه بخایم یا بتونیم کسی یا چیزی رو ترک کنیم…
خخخخخخخ
من ک نفهمیدم خودم چی گفتم، شماها فهمیدین عایاااااا!؟


   حضرت والا مامبو جامبو در تاریخ ۲۸ام آذر ۱۳۹۳ گفته:

به تاریخ جهان و تقویم تاریخ: سلام – ممنون.


   حضرت والا مامبو جامبو در تاریخ ۲۸ام آذر ۱۳۹۳ گفته:

به a: سلام – تفسیر جالب و عالی بود.ممنون.


   يزدي در تاریخ ۲۹ام آذر ۱۳۹۳ گفته:

“خسته نباشید”
واقعا پادکست صمیمانه و مفیدی بود
خیلی دقیق گوش کردم و امیدوارم در زندگی روزمره آن را به کار بندم
جا دارد خدمت شما صمیمانه عرض “خسته نباشید” داشته باشم
کار زیبایی انجام دادید و سعی میکنم بعد از تایپ این کامنت آن را سرلوحه کارم قرار دهم
تا آن موقع باز هم خسته نباشید.
پیشاپیش برای پادکست بعدی هم به شما خسته نباشید میگویم
این بود نمونه هایی از خسته نباشید.


   يزدي در تاریخ ۲۹ام آذر ۱۳۹۳ گفته:

با سلام یک سوال دارم : چگونه میشود یک فایل صوتی که روی کامپیوتر ما هست را برای کسی ایمیل کنیم. آیا با اتچ کردن فایل صوتی مانند اتچ کردن پی دی اف و … آن هم ارسال میشود و گیرنده ایمیل میتواند آن را دریافت و دانلود کند و یا اینکه حتما باید در یک سایت ابتدا آن را آپلود کنیم و لینک آن را برایش ارسال کنیم؟
اگر راهنمایی کنید که چگونه بدون آپلود کردن ، فایل صوتی را مستقیم و با همان کیفیتی که روی کامپیوتر من هست ارسال کنم ممنون میشوم.


   يزدي در تاریخ ۳۰ام آذر ۱۳۹۳ گفته:

تا حضرت والا دست به قلم نشدند و جوابی قلمی نفرمودند ما یک دفعه سوال دیگری هم مزید بر سوال ماضی نماییم که عبارت است از :
پادکست شما در کامپیوتر بنده با مدیا پلیر باز میشود و گوش میکنم که بالطبع چون فایل صوتی است تصویری ندارد. حال اگر بخواهیم مثلا روی همین پادکست شما تصویری بگذاریم یا آن را به تصویر ملوکانه بالای وبلاگتان که تصویر قبله عالم است مزین کنیم چه باید بکنیم؟
یا به طور کلی با نرم افزاری دیگر که فایل صوتی داریم چگونه میتوان یک تصویر ثابت و بدون تغییر هم بر روی آن فایل پیش بینی کرد تا وقتی فایل صوتی را گوش میکنند تصویری مناسب گفتار هم ببینند.
لطفا حرفه ای و پیچیده توضیح ندهید. در حد فهم و درک و کمال یک فرد مبتدی
متشکرم از حضرت والا و به امید پاسخی شاهانه اما صمیمانه و دوستانه و مهربانانه و ماهرانه و صادقانه و عامیانه و عجولانه
و دانه دانه برای هردوانه


   حضرت والا مامبو جامبو در تاریخ ۳۰ام آذر ۱۳۹۳ گفته:

به یزدی: سلام ممنون بابت همه لطف هاتون. به زودی یه آموزش کامل میزارم.


   ليلا در تاریخ ۳۰ام آذر ۱۳۹۳ گفته:

من موافق این هستم که اگه رفتار کسی اذیتم می کنه، با خود اون شخص مشکل رو به شکل دوستانه ای مطرح کنم(البته باید حواسم باشه که اگه انتقادی به شخصی دارم توی جمع مطرحش نکنم، چون به جای رفع مشکل، اون رو بزرگتر می کنم.) ولی به این هم اعتقاد دارم که با همه آدما نمیشه به همین راحتی در مورد اینکه مثلن یه رفتارش اذیتم می کنه، صحبت کرد(مثلا آدمایی که خودبرتربینی دارن و اطرافیان براشون مهم نیستن، یا اصلن خودم با طرف مقابل اینقده احساس راحتی نمی کنم که بخوام باهاش دوستانه صحبتم بکنم و …)
خیلی وقتا هم دلیلی وجود نداره چیزی که منو اذیت می کنه، واقعن بد باشه و انتقادی بهش وارد باشه، شاید بهتر باشه قبل از اینکه طرف مقابلم رو درگیر خواسته هام کنم، یه تغییری در خودم ایجاد کنم و پذیرش خودم رو ببرم بالا!
مطمئنن من نباید و نمی تونم همه آدمای اطرافم رو به اون چیزی تبدیل کنم که من می پسندم ولی مطمئنن اگه یاد بگیرم که به این تفاوتها احترام بذارم، خیلی از رفتارهای ریز اطرافیانم که اذیتم می کنه، نادیده می گیرم و کمی راحت تر زندگی می کنم :).
در مورد جمله “خسته نباشین” هم خیلی خوبه دامنه جملاتی که موقع خداحافظی استفاده می شه گسترش پیدا کنه و از جمله های دیگه ای که هم خیلی قشنگ تر و هم انرژی زا هستن استفاده بشه. راستش طی هفته ای که گذشت تا جایی که یادم بود سعی کردم حداقل این جمله رو به زبون نیارم، ولی چون این جمله توی محیط های کاری کاملن جا افتاده، ناخودآگاه به زبون جاری می شه :).
من که دارم تمرین می کنم اول تا جایی که می تونم جمله کذایی “خسته نباشین” رو به زبون نیارم، بعدن یه جمله بهتر مثلن “پاینده باشین” رو جایگزین کنم!


   حضرت والا مامبو جامبو در تاریخ ۲ام دی ۱۳۹۳ گفته:

به لیلا: اینکه ظرفیت خودمون رو بالا ببریم و پذیرش رفتار دیگران باشیم که عالیه و در حقیقت راه مناسبی هم هست کما اینکه به نظر من به خاطر پیچیدگی‌های اخلاقی انسان تا حدی شدنی نیست.


   ليلا در تاریخ ۲ام دی ۱۳۹۳ گفته:

سلام حضرت والا،
من نمی گم هر کی هر کاری کرد و هرچی گفت، بر این اساس که من ظرفیتم بالاست بپذیرم، نه، می گم که دامنه رفتارهایی که اذیتم می کنه رو کمترش کنم، و به هر چیزی خرده نگیرم چون ‘من’ دوست دارم اینطور باشه یا اونطور نباشه.
همونطور که دوست دارم دیگرون طوری رفتار کنن که من می پسندم، رفتار خودم رو هم باید کنترل کنم. به نظرم این همون احترامی هست که ازش صحبت می کنیم در برابر تفاوتها
همونطور که خودت می گی ‘تا حدی’ شدنی ‘نیست'(که این حرف رو قبول دارم)، پس میشه اینطور نتیجه گرفت که ‘تا حدی’ هم شدنی ‘هست’. البته تا حدی، نه کاملن :)
توی همین پست گفتیم که آدمیزاد دنیای پیچیده ای داره و برای همین هیچ دنیایی کاملن بر دنیای کس دیگه ای منطبق نمیشه، بر این اساس یه وقتایی میتونم با بعضی آدما در مورد رفتارهای آزاردهنده شون صحبت کنم( ممکنه صحبت نتیجه بخش بشه و دوستی هم ایجاد بشه، ممکنه هم باعث کدورت بشه)، یه وقتایی لازمه به خودم گیر بدم و خودم رو اصلاح کنم و یه وقتایی هم در برابر بعضی آدما فقط اذیت میشم و احتمالن طرف مقابلم هم اذیت میشه، و با صحبت کردن به نتیجه مطلوب نمیرسم چون دنیاهامون وجه اشراکی نداره که با صحبت کردن به جایی برسه
به جرات میشه گفت هیچ وقت تو یه اجتماع واقعی، هرکاری هم کنی که با دنیای آدمای دیگه دست به یقه نشی، نمیشه. بالاخره یکی هست که تو رو به چالش بکشه، البته چالشی که نمی پسندی :).


   Amir در تاریخ ۲۳ام بهمن ۱۳۹۳ گفته:

Hi, this is my first time visitingyour blog and i will listen to your podcast for sure. Your blog is nice and simple without extra stuff embeded to it, and i like this way
I don’t like the idea of having plugin for playing media, but in case you like to add, keep it simple and use one like this on If you really decided to put a plugin, put it like this:
http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2011/08/29/improvements-in-windows-explorer.aspx
and at the bottom put the direct links to download. .

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود