من چند هفته از خوندن چهار کتاب “قصه‌های امیرعلی” لذت وافر بردم ! توصیه اکید میکنم کتاب‌ها رو تهیه کنید و در عالم امیرعلی غرق بشید. جلد اول کتاب به چاپ سیزدهم هم رسیده.

امیرعلی نبویان

نویسنده کتاب امیرعلی نبویان، متولد دوم فروردین سال ۱۳۵۹ و فارغ‌التحصیل رشته مهندسی برق از دانشگاه صنعتی مازندارن. امیرعلی نبویان در حقیقت داستان‌های امیرعلی رو از مجموعه تلویزیونی “رادیو هفت” شروع کرد و اون هم با اجرای زیبای خودش.

رادیو هفت

رادیو هفت برنامه‌ای تلویزیونی با اجرا و تهیه کنندگی منصور ضابطیان، که از شبکه آموزش پخش میشد. [برای اطلاعات بیشتر به سایت برنامه رادیو هفت سر بزنید.]

قصه‌های امیرعلی

قصه‌های امیرعلی برپایه طنز سوار شده و شما با شخصیت‌های ثابتی در ۴ کتاب روبرو هستید. شاید بامزه‌ترین کاراکتر این مجموعه‌ کتاب‌ها، مهران دوست امیرعلی و پدر مهران قلمداد بشن ولی تک تک کاراکترها با روایت‌های امیرعلی در کتاب برای خواننده جذاب هستند. باز هم توصیه میکنم این ۴ جلد کتاب رو مطالعه کنید. حتی به سادگی میشه هر شب در جمع خانواده یکی از داستان‌های کتاب رو خوند تا همه از دور هم بودن لذت ببرن.

همونطور که بالاتر گفتم امیرعلی نبویان کار خودش رو با شرکت و قصه خوانی در رادیو هفت شروع کرد و انصافآ شنیدن قصه‌ها از زبان خود او لذتی دو چندان دارد. در سایت آپارات چند ویدیو از قصه‌ خوانی‌های امیرعلی نبویان موجود هست. پس به این لینک برید تا تمام ویدیوهای امیرعلی را بیابید !

پیوست: اگه قصه‌های امیرعلی رو خوندید یا شنیدید نظر خودتون رو درباره داستان‌ها توی کامنت‌ها بگید:).


   SHahab در تاریخ ۳۰ام آبان ۱۳۹۳ گفته:

یک لینک برای خرید کتاب ها میزاشتی دیگه.


   مرتضي در تاریخ ۳ام آذر ۱۳۹۳ گفته:

مرسی خیلی عالی بود


   سیما در تاریخ ۲۶ام آذر ۱۳۹۳ گفته:

سلام.امیرعلی ۱ رو یکی ازدوستان بعنوان کادوی تولد بهم داد.خیلی کتاب جالبیه.دوست دارم داستاناشو


   violet در تاریخ ۱۴ام فروردین ۱۳۹۴ گفته:

قاب بلاگتون بسیار جالبه


   ليلا در تاریخ ۲۵ام خرداد ۱۳۹۴ گفته:

سلام،
خیلی عالیه، من که کلی از خوندنشون لذت بردم و میبرم، ممنونم از معرفی مجموعه کتاب مذکور : )
خیلی از این ماجراهایی که امیرعلی نقل کرده برا هر کدوممون احتمالا اتفاق افتاده، ولی امیرعلی نبویان با استفاده از یک دایره لغات وسیع، کلمات عامیانه در محاورات روزمره و چیدن هنرمندانه لغات و تمثیل ها در کنار هم، خیلی جذاب و خواندنی داستان ها رو تعریف کرده
به نظرم نحوه بیان تمثیل ها خیلی خیلی جالبه:
“… به دستور مادر و جهت رفع نگرانی ایشان مشغول راهنمایی کاروان شترهای سرگردان داخل اتاقم بودم تا خدای نکرده یک وقت راه گم نکنند…”
“… کدام حمار زحمتکش بی خوابی را آن وقت شب بیابم تا این آخرین محموله باقالی عمه خانم را بارش کنم…”
امیرعلی چون ذهن مهندسی داره، در چند مورد خیلی بامزه به بعضی مسائل با دید ریاضی نگاه کرده و فرمول هایی که استخراج کرده رو فقط یه فکر مهندسی میتونه بسازه : )
همه داستان هاش جذاب و خواندنی و لذتبخش هستن ولی الان دو تا داستان سرویس مدرسه و شیش تایی ها از جلد سوم رو یادمه که خیلی خوبن.
از نظر من این مجموعه واقعا ارزش وقت گذاشتن و خوندن رو داره و به همه دوستانم معرفیش میکنم و بازم مامبوجامبو جان از معرفی این کتابهای عالی ممنونم : )

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود