دیوار چین

روزهای پایانی سال و مرور روزهای گذشته ، برای من گاهی تلخ و آزاردهنده و گاه پر از خاطرات زیباست ، ولی چیزی که بیش از همه در سال گذشته برای من ملموس بود کنار آمدن با آدم‌های بود که با آن‌ها اختلاف فکری فراوانی داشتم و در نهایت ماندن با آن‌ها.

روش من در مقابل فکرهای متضاد با خودم ، بحث کردن فراوان بود و در پیش گرفتن راهی برای رسیدن به هدف خودم ولی امسال راهی دیگر پیش گرفتم آن‌هم با در نظر گرفتن این تئوری که ما بین بعضی از دیدگاه‌ها دیوار چین کشیده شده و راهی برای برداشتن این دیوار نیست. فراتر از این دید فردی که شروع به ساختن دیوار چین در ذهن خود می‌کند با هدف دور نگه‌ داشتن خود و تسخیر نشدن و گوش فرا ندادن به نظرات دیگران دست به چنین کاری میزند.

سال جدید را با این دید آغاز می‌کنم که در مقابل دیدگاه‌های مخالف خودم که قصد بحث کردن هم ندارن سکوت اختیار کنم و از دیوار چین‌شان بالا نروم ، تلاشی عبث و بیهوده…


   زهرا در تاریخ ۲۹ام اسفند ۱۳۹۱ گفته:

واییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
تبریک برای اولین پست بعد از چندماااااااااااااااااااااااااااااه
خسته نباشی دایی والا


   Honoman Satiachi در تاریخ ۲۹ام اسفند ۱۳۹۱ گفته:

دیوارها را باید خراب کرد. با کمک هم. حتی اگر شده آجر به آجر. با سکوت کردن این دیوارها روز به روز محکم‌تر می‌شن و فاصله‌ها بیشتر و این دوری اتفاق خوبی نیست. ضمن اینکه پشت بعضی از این دیوارها زندان‌هاییست که اگر خرابشان نکنیم سکوتمان مساوی امضای حکم ابد آن زندانی‌هاست.


   مریم در تاریخ ۲۹ام اسفند ۱۳۹۱ گفته:

من یه وقتایی فکر می کنم نکنه اونی که دور خودش دیوار درست کرده منم :((


   حضرت والا مامبو جامبو در تاریخ ۳۰ام اسفند ۱۳۹۱ گفته:

به مریم : سلام – خب یه بخشی از مشکل هم همینه ، باید مواظب باشیم خودمون هم دورمون دیوار نساخته باشیم. راه داره ؟! باید یه بار وقتی کسی باهامون حرف میزنه ، انتقاد میکنه و یا حتی دعوا میکنه جوابشو ندیم.بهش لبخند بزنیم و به حرفاش گوش بدیم. اجازه بدیم متوجه بشه دیواری وجود نداره و بدون دست و پا زدن میتونه بهمون نزدیک بشه و با آرامش بیشتر حرفش رو بزنه…


   مریم در تاریخ ۳۰ام اسفند ۱۳۹۱ گفته:

این کار رو انجام دادم… در کل چند وقته که وقتی با یکی که خیلی با هرانسان محترمی که افکارش با من خیلی فرق داره وارد بحث نمی شم که بخوام در مقابلش عکس العمل خاصی نشون بدم. جدیدا دارم فکر می کنم نکنه مشکل از دیوار منه؟؟؟؟ یا مشکل از تصور یه دیوار مجازیه؟؟؟ یا …..


   حضرت والا مامبو جامبو در تاریخ ۱ام فروردین ۱۳۹۲ گفته:

به مریم : کلآ این روزها گوشی پیدا نمیشه که آدم بخواد باهاش درد و دل کنه چه برسه به بحث . همه یا مشکل دارن و یا به فکر قیمت سکه و نرخ ارز هستن چه فرصتی میمونه برای آدم ها ….


   سهيلا در تاریخ ۳ام فروردین ۱۳۹۲ گفته:

ولي من بعضي وقتا دلم ميخواد يه ديوار دور خودم بكشم كه كسي نتونه به من نفوذ كنه.از بي انصافيه آدما خسته م!


   حضرت والا مامبو جامبو در تاریخ ۷ام فروردین ۱۳۹۲ گفته:

به سهیلا : سلام – یکی از مشکلات این روزهای همه همینه. اینکه مجبوریم دور خودمون دیوار بکشیم. ولی باید سعی کنیم آدم های منصف رو دور خومون جمع کنیم و نگه داریم و خودمون هم در مقابل دیگران منصف باشیم.

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود