موسسه فناوری ماساچوست یا همان دانشگاه MIT معروف سال‌هاست بخشی از کلاس‌های درس خود شامل مطالب تدریس شده – تمرین‌ها و پاسخ آن‌ها و همچنین آزمون‌ها را برای استفاده عموم به صورت رایگان و در اصل Open Course منتشر کرده است.

بد نیست اگر رشته تحصیلی و یا زمینه مورد علاقه‌تان کامپیوتر است به لیستی از مطالبی که به صورت باز در زیر معرفی می‌کنم سر بزنید:

مقدمه‌ای بر زبان برنامه نویسی   ++ C

مقدمه‌ای بر MATLAB

مقدمه‌ای بر الگوریتم‌ها

و در نهایت غوطه‌ور شوید در لیست کامل آموزش‌های ارائه شده رشته برق و کامپیوتر. و همچنین اگه در رشته دیگری تحصیل می‌کنید و یا به زمینه‌هایی غیر از دنیایی کامپیوتر علاقه‌مند هستید می‌توانید این لیست را مشاهده کنید.از تاریخ تا بیولوژی در این لیست مشاهده‌ می‌شود.


   مرجان در تاریخ ۱۷ام آبان ۱۳۹۱ گفته:

خیلی خوب بود والا حضرتا , مستفیض شدیم …


   زهرا در تاریخ ۱۷ام آبان ۱۳۹۱ گفته:

من رفتم در زمینه های غیر کمپیوترهمش انگلیسی بود .اگریه بخش رو اختصاص بدی همه اونارومعنی کنی سایتت تک می شه خیلی دوست دارم ببینم چی نوشته بود ( والادایی)


   حضرت والا مامبو جامبو در تاریخ ۱۷ام آبان ۱۳۹۱ گفته:

به مرجان : خواهش می‌کنم.


   حضرت والا مامبو جامبو در تاریخ ۱۷ام آبان ۱۳۹۱ گفته:

به زهرا : انتظارهای داری خب ! :).


   ستاره در تاریخ ۲۰ام آبان ۱۳۹۱ گفته:

سلام
من از زبان های برنامه نویسی بیزارم شاید بر می گرده به دوران دبیرستان که QBASIC نمیدونم چی چی جز درسامون بود.بعد اومدیم بریم دانشگاه بهم گفتن بزن کامپیوتر گفتم حااااشا!که من اصلا زبون اینارو نمیفهمم.رفتیم دانشگاه ترم 2 درس برنامه نویسی فرترن دادن بهمون که به صورت ضایعی افتادم و بعدا دوباره گرفتم و پاس شدم.
بعد رفتم ارشد،همون ترم اول استاد هی پروژه های متلب میداد ما هم که بووووق! دیگه بچه ها زحمت کشیدن انجام دادن واسمون
همش فکر می کنم تقصیر همون QBASICهست که اینقدر از برنامه نویسی بدم میاد.تازه وقتی میبینم یکی داره تند تند تو متلب کد مینویسه حسودیم هم میشه(این هم از دیگر کرامات ما!!)
ببخشید طولانی شد و بی ربط هم بود:)
همینجوری درددلم اومد ییهو…:((


   حضرت والا مامبو جامبو در تاریخ ۲۰ام آبان ۱۳۹۱ گفته:

به ستاره : سلام – من که زندگیم با برنامه نویسی شروع میشه و شب با برنامه نویسی به اتمام میرسه خب می‌تونم بگم که باید به برنامه نویسی یه دید دیگه داشت اینکه به یه ماشین دستور بدید که کاری که ازش میخواید بی کم و کاستی انجام بده جالبه :).

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود