مرتضی احمدیسه سال پیش از صدای طهران نوشتم، مرتضی احمدی هنرمند ۹۰ ساله ما از معدود انسان های این کشور از بین ما رفت و برای همیشه ما را تنها گذاشت…

مجدد شما را دعوت میکنم به خواندن صدای طهران.

در بعضی گفتگوها [گاه جایی که گفتگو به تنش کشیده میشود] شنیده‌ایم که فردی می‌گوید:

باشه برو به اسفل السافلین

البته در صورت آشنایی با این عبارت که این متن برای شما سودی ندارد ولی اگر وقتی این عبارت را شنیده‌اید متوجه معنی آن نشدید و یا حتی نحوه نگارش آن را نمی‌دانستید که این مطلب برای شما بس نیکو است.

خب نحوه نگارش این عبارت را که در همان تیتر آموختید: “اسفل السافلین”. و اما معنی این عبارت:

آنگونه که در فرهنگ معین آمده این معانی را همراه خود دارد:  ضلالت و گمراهی، طبقه هفتم دوزخ بدترین جای جهنم.

پیوست: حضرت والا را در اینستاگرام دنبال کنید !

images

انسان به سبب اجتماعی بودن و برخورد با انسان‌های دیگر در محیط زندگی، کار، تحصیل و جاهای دیگر مجبور به پذیرش اخلاق و رفتارهای انسان‌های دیگر است خواه آن رفتارها مطابق میل او نباشد. اما در اکثر مواقع این تحمل از حد گذشته و به صورت پرخاشگری در مقابل همکار و دوست و یا عضوی از خانواده بروز میکند.

روش ما برای برخورد با افرادی که با ما اختلاف سلیقه و یا تفاوت دیدگاه دارند چیست ؟  وارد بحث های طولانی میشویم ؟ قهر میکنیم ؟ دعوا میکنیم ؟‌ و یا آن فرد را تحمل میکنیم ؟

این پادکست ضبط شده در شلوغی‌های شهر را دانلود کنید و نظر خود را درباره این مشکل بگویید.

clover

دوستانی که من رو میشناسن میدونن که من برای استفاده‌های شخصی خودم از سیستم‌عامل لینوکس [توزیع اوبونتو] استفاده میکنم و خب یکی از چیزهای که یه نفر موقعی که با یه سیستم عامل کار میکنه بهش نیاز داره سر و کله زدن با فایل‌های مختلف هست که توی پوشه ها و درایوهای مختلف ذخیره شده، توی لینوکس به لطف برنامه‌های پیش‌فرض شما میتونید از خاصیت Tab شدن استفاده کنید و از باز کردن مرورگرهای فایل برای هر پوشه در امان باشید ولی در ویندوز [لااقل تا ویندوز ۷ که من استفاده کردم] شما باید برای هر پوشه یک مرورگر فایل [Windows Explorer] باز کنید و خب احتمالآ شما هم از تعدد بازشدن این پنجره‌ها خسته شدید. من که گشتم ! و یه برنامه رایگان و کوچولو به نام Clover پیدا کردم که زندگی رو برای من راحت تر کنه و کارش هم از تصویر بالا معلومه خاصیت باز شدن پنجره‌ها توی تب رو میده و شما رو نجات میده.

برای دانلود این برنامه به سایت رسمی برنامه برید.

پیوست: حضرت والا را در اینستاگرام دنبال کنید !

حضرت والا مامبوجامبو

من خویشاوند هر انسانی هستم که خنجری در آستین پنهان نمی‌کند. نه ابرو درهم می‌کشد نه لبخندش ترفند تجاوز به حق نان و سایه‌بان دیگران است. نه ایرانی را به غیرایرانی ترجیح می‌دهم نه ایرانی را به ایرانی. من یک لر ِ بلوچ ِ کردِ فارسم، یک فارس‌زبان ترک، یک افریقایی اروپایی استرالیایی امریکایی ِ آسیایی‌ام، یک سیاه‌پوستِ زردپوستِ سرخ‌پوستِ سفیدم که نه تنها با خودم و دیگران کمترین مشکلی ندارم بلکه بدون حضور دیگران وحشت مرگ را زیر پوستم احساس می‌کنم. من انسانی هستم میان انسان‌های دیگر بر سیارهٔ مقدس زمین، که بدون حضور دیگران معنایی ندارم. ترجیح می‌دهم شعر شیپور باشد، نه لالایی.

احمد شاملو

پیوست:  تصویر بالا تصویر حضرت والاست بدون خنجری در آستین…

حضرت والا در شهر

حضرت والا در شهر! البته بیشتر در ترافیک، یک سری فایل صوتی هست که من بیشتر در ترافیک ضبط میکنم و از هر دری حرف میزنم.طبعآ صدای ماشین و صدتا چیز دیگه هم توی تراک های صوتی وجود داره :).

 دانلود فایل صوتی [حجم ۳ مگابایت]

پیوست: همچنان حضرت والا را در اینستاگرام دنبال کنید. این ۹۰۰ امین پست وبلاگه :).

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود