Google-Keep2

من مدت‌ها پیش استفاده از کاغذ رو کنار گذاشتم و از سرویس های آنلاین برای ثبت و ضبط هر آنچه نوشتنی بود استفاده می‌کنم. اما گاهی اوقات نوشته‌های دم دستی و کوتاه و یا ایده‌های کوچیک و ناقصی پیش می‌آید که جایی برای نگه داشتن آن‌ها نمی‌یابم.

البته مشکلی که گفتم ماهاست برای من حل شده !‌ سرویس Google keep به عنوان یک سرویس یادداشت آنلاین به کمک من اومده. اون هم به ۳ شکل!

۱ – سرویس گوگل کیپ از این آدرس به صورت آنلاین در دسترس هست.

۲ –  مهم تر از همه اپلیکیشن اندروید گوگل کیپ هست که من هر روز مکرر از اون استفاده میکنم. پس اگه گوشی اندرویدی دارید این نرم افزار رو از دست ندید.

۳ – افزونه [پلاگین] مرورگر کروم هم برای این سرویس وجود داره. پس لذت ببرید.

اما ویژگی های این سرویس چیه ؟

۱ – اپلیکیشن مخصوص برای اندروید داره که برای من کار راه اندازه.

۲ – من دیگه نوشته های دم دستی مثل اسم یه فیلم، اسم یه دارو و چیزای از این دست رو روی تیکه کاغذ نمی‌نویسم.

۳ – امکان افزودن یادداشت صوتی و تصویر وجود داره.

پیوست: اگه از این سرویس استفاده کردید نظرهاتون رو بگید :).

 

url

با ۳۰۰۰۰ روز زندگیت چیکار می‌کنی؟ اگر فرض کنیم که ۱۰۰ سال عمر کنیم [!] ما تنها با قدری دستکاری اعداد ۳۰۰۰۰ روز فرصت زندگی در این دنیا را داریم. سی هزار روزی که بخشی از آن در کودکی و حیات نباتی ما می‌گذرد و بخش دیگر از آن اسیر دست نظرات و دیدگاه‌های دیگران.

وقتی می‌گویی ۳۰۰۰۰ روز در حقیقت برای تو و منی که در حال خواندن این متن هستیم بخشی از ۳۰ هزار روز گذشته. برای خیلی‌ از ما ۱۰ ها هزار روز گذشته. روزهایت را چه می‌کنی؟ در کدام اندیشه ؟ به فکر گرفتن فوق لیسانس ؟ در آرزوی مهاجرت ؟ پی کار ؟ به فکر ازدواج ؟ بچه دار شدن ؟

واقعآ ارزش این ۳۰۰۰۰ روز چقدر است ؟ سی هزار روزی که بخشی از آن را در بیماری سپری خواهیم کرد، بخشی را در شادی، بخشی را در پادگان برای گذران سربازی، و سال‌های طولانی را در خوابگاه‌ها در پی درس و علم.

۳۰ هزار روزی که در آن رنجاندیم و می‌رنجانند ما را. ۳۰ هزار روزی که دوستی و نفرت را تجربه می‌کنیم. تنها ۳۰ هزار روز.

اعداد چقدر بی‌رحمند، وقتی فرصت زندگی را با عدد بیان می‌کنی پی میبری که فرصت‌ها کوتاه‌اند. فرصت تجربه کردن، ماجراجویی کردن، دوست داشتن و دوست داشته شدن.

وقتی برای اولین بار چشم به جهان باز می‌کنیم  و شروع به گریه کردن می‌کنیم به صورت خودکار ۳۰ هزار روز برای زندگی به ما اختصاص داده می‌شود. که نه برای یک روز بیشتر و نه یک روز کمتر امکان حیات در این کره خاکی را نخواهیم یافت.

شما چقدر از ۳۰۰۰۰ هزار روز زندگیتان در این کره خاکی باقی مانده ؟

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود