پرسه در حوالی زندگی

آن بالا که بودم، فقط سه پیشنهاد بود. اول گفتند زنی از اهالی جورجیا همسرم باشد. خوشگل و پولدار. قرار بود خانه ای در سواحل فلوریدا داشته باشیم. با یک کوروت کروکی جگری. تنها اشکال اش این بود که زنم در چهل و سه سالگی سرطان سینه میگرفت. قبول نکردم. راست اش تحمل اش را نداشتم.

بعد موقعیت دیگری پیشنهاد کردند: پاریس، خودم هنرپیشه می شدم و زنم مدل لباس. قرار بود دو دختر دو قلو داشته باشیم. اما وقتی گفتند یکی از آنها نه سالگی در تصادفی کشته میشود گفتم حرف اش را هم نزنید.

بعد قرار شد کلودیا زنم باشد با دو پسر. قرار شد توی محله های پایین شهر ناپل زندگی کنیم. توی دخمه ای عینهو قبر. اما کسی تصادف نکند. کسی سرطان نگیرد. قبول کردم. حالا کلودیا- همین که کنارم ایستاده است – مدام می گوید خانه نور کافی ندارد، بچه ها کفش و لباس ندارند، یخچال خالی است. اما من اهمیتی نمیدهم. می دانم اوضاع می توانست بدتر از این هم باشد، با سرطان و تصادف. کلودیا اما این چیزها را نمی داند. بچه ها هم نمیدانند.

 توضیح :

پرسه در حوالی زندگی

متن بالا از کتاب “پرسه در حوالی زندگی ” انتهاب شده، یک کتاب خاص !‌ این کتاب شامل چهل عکس به انتخاب کیارنگ علایی ، که بابت هر عکس مصطفی مستور یک توضیح و در حقیقت متن زیبا نوشته و جالب اینکه کتاب به همراه متن فارسی مزین به متن انگلیسی هم شده.

مصطفی مستور

مصطفی مستور متولد ۱۳۴۳ از اهواز نویسنده رمان‌های چون “روی ماه خداوند را ببوس” و “من گنجشک نیستم”. با او بیشتر آشنا شوید !

کیارنگ علایی

کیارنگ علایی متولد سال ۱۳۵۵ از مشهد عکاس، با او بیشتر آشنا شوید در وب‌سایت رسمی‌اش.

و در نهایت کتاب را از شهر کتاب در هر کجایی ایران هستید تهیه کنید.

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود