مامبوجامبو

یه آمار مختصر از اوضاع وبلاگ !  تا این لحظه ۸۸۱ مطلب نوشته و بالای ۱۰ هزار دیدگاه [کامنت] هم از طرف بازدیدکننده‌ها نوشته شده.

وبلاگ مامبوجامبو

در مجموع بیش از هزار و پانصد عکس و موارد چندرسانه‌ای در وبلاگ استفاده شده.

statics-users

ماه گذشته میلادی بیش از ۱۴۰۰۰ بازدیدکننده یکتا از صفحات داشتیم و بیش از ۱۶۰۰۰ بازدید از طریق فید وبلاگ.

پست‌های :‌ صدای طهرون ، آقای حکایتی ، باربی و شرکا  رکورد دار بازدید ماه‌های اخیر بودند.

گاز خنده

[نویسنده: علی دالوند]

اولین بار در اوایل قرن هیجدهم در دندان پزشكی مورد استفاده قرار گرفت و كم كم در علم پزشكی جایی برای خود باز كرد ، امروزه هنوز هم از آن برای افزایش مدت بیهوشی در عمل های جراحی استفاده می كنند ، همچنین كاربردی های در تقویت خودرو دارد .

بی بو و بی رنگ است و البته خنده آور !

بر اعصاب فردی که با آن گاز تماس داشته اثر میگذارد و بدون اراده ی شخص او را وادار به رفتار هایی چون آوازخواندن ٬ خندیدن ٬ کارهای ابلهانه و یا دعوا کردن می كند ! این گاز در ابتدا فقط برای تفریح و سرگرمی در مهمانی ها به کار می رفت !

استنشاق این گاز در مدت طولانی کشنده است و به همین دلیل حمل آن غیر مجاز است.

گاز خنده آور ! مونوکسید دی نیتروژن یا نیتروز اکساید یا گاز خنده (N2O) یکی از ترکیبات نیتروژن می‌باشد که اولین بار در سال ۱۷۹۹ توسط همفری دیوی در كلینیك گاز درمانی اش مورد استفاده قرار گرفت . امروزه از آن در پزشکی برای القاء و ادامه بیهوشی‌مصرف می‌شود. این دارو همچنین بامقادیر مصرف کم به‌عنوان ضد درد دراعمال جراحی زنان و زایمان و برای اعمال‌جراحی که در آنها به بیهوشی کامل بیمار نیاز نیست، مصرف می‌شود.

و اما ماجرا های جالب در مورد گاز خنده !

گاز خنده

۱ . مادر یك پسر ۱۳ ساله در «لیك السینور» به جرم تهیه گاز خنده آور برای جشن تولد پسرش بازداشت شد.«ماریا آنتونیا مندز» كه این گاز را در اختیار دوستان پسرش قرار داده بود باعث شد این نوجوانان از مدرسه غیبت كرده و در خانه بمانند.پس از گزارش غیبتهای مكرر گروهی از دانش آموزان، پلیس تحقیقات خود را آغاز كرد، تا سرانجام مقداری از این گاز را نزد این دانش آموزان یافت.به گفته پلیس، این نوجوانان بادكنكهایی را با این گاز پر كرده و سپس آن را استنشاق می كردند.این مادر ۲۸ ساله به جرم به خطر انداختن این نوجوانان بازداشت شده است.

گاز خنده

۲ . چندی پیش نیز پلیس سوئد برای متفرق كردن معترضان كه جمعی از زنان سوئدی بودند در یك روش ابتكاری از گاز خنده آور استفاده كرد !

پیکان

امید مجابی در وبلاگ دیوار آزاد متنی را به روایت از یک هفته‌نامه داخلی بازنشر کرده با نام “فرهنگ گمشده” که مرتبط با ماشین پیکان و فرهنگ پیرامون آن‌ است. خواندن این مطلب را از دست ندهید! 

بخشی از مطلب بالا:

بخش‌های مختلف این ماشین از لاستیک و چراغ گرفته تا جلو داشبورد و شیشه عقب می‌توانست محل ابراز احساسات صاحبش باشد. کار ت‌های تلفن ژاپن، چراغ‌های رنگی داخل و خارج ماشین، پیچ‌گوشتی قرار داده شده پشت بادگیر شیشه جلو که ابزار ضدسرقت بود، پنکه کوچکی که در گرمای تابستان، کولر ماشین بود، بخاری که قدرتش همواره در زمستان‌های سرد آن زمان دلگرمی راکبانش می‌شد و آن رواندازهای پشمی‌گونه جلوی داشبورد که هدفش زیباتر کردن ماشین بود، همه پیوندی بین هویت ماشین و صاحبش را شکل می‌دادند.

ساداکو

سایت هایکوکتاب رو توی پست “به وقت گرینویچ، سال‌هاست که مرده‌ام”  معرفی کردم. سایت هایکو کتاب کلی تغییر کرده و خودش در توضیح این تغییر گفته:

خانه‌ی قدیم خراب بود، دیوار ِ مستراح نم‌ می‌داد، درها صدا می‌داد، آب گرم نداشتیم، همسایه ها فضول بودند، مهمان ها زیاد بودند، صاحب خانه پول زیاد می‌گرفت و…

گفتیم بیش از این مایه‌ی خجالت دوستان نباشیم. اثاث بردیم خانه جدید، کتاب و دفترمان را جمع کردیم، با کمک رفقای عزیزمان آوردیم اینجا، تا اگر شد بیشتر هایکو بسازیم و گپ بزنیم.

خانه‌ی جدیدمان بزرگتر است، دیوارهایش را رنگ زدند، مستراحش را هم امتحان کردیم، نم نمی‌داد.

اما در سایت جدید هایوکتاب داستانی زیبا از دختری به نام ساداکو نقل شده که در اثر سرطان درگذشته و آن‌هم بعد از ساختن هزاران درنای کاغذی . این داستان را از دست ندهید و از این صفحه آنرا بخوانید !

پیوست: سه درجه به راست چکیده‌ای از مطالب وبلاگ‌هایست که من مطالعه می‌کنم و در طی یک پست شما را به ‌خواندن آن‌ها دعوت می‌کنم.

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود