شترمرغ با این جثه بزرگش وقتی احساس خطر کنه یه راه کار برای فرار از خطر و دراصل مشکلش داره و اونم اینه که همون جا وایمیسه و سرش رو توی شن های صحرا فرو میکنه ، و در اصل خودش رو گول میزنه که مشکل برطرف شده و یا به نوعی مشکل رو فراموش میکنه و اصلا در نظرش نمی گیره. خب اسم اینو میذاریم راه کار آقای شترمرغ.

احتمالا دارید میگید آقای شترمرغ عجب راه کار مسخره ای داره برای حل کردن مشکلش ، ولی چند تا مورد رو در نظر نگرفتید :

شترمرغ به خاطر پاهای بلندش سرعت زیادی موقع دویدن داره پس مشکلش فرار کردن و سرعت نیست. به نظر شترمرغ وقتی میبینه که ، مشکل و خطر پیش رو اگه یه طوری در نظر نگیره ، هزینه اش از دویدن کمتره، برای همین سرش رو زیر شن میکنه.

tmp_IMG_20131011_183433-1538300732

اما همه اینا یعنی چی ؟

همه ما تو زندگی خودمون دشمن داریم یعنی افرادی که با ما خوب نیستن و احتمالا ما برای اینکه مواظب رفتار اونها باشیم کلی انرژی مصرف میکنیم. و یا اینکه مشکلاتی داریم که همیشه دست و پا میزنیم تا حلشون کنیم ولی فقط از خومون انرژی میگیره. به نظر ما هم باید دربرابر بعضی مشکلاتمون راه کار آقای شترمرغ رو داشته باشیم یعنی با اینکه مشکل در اطراف ماست ولی ما بهش کاملا بی توجه باشیم و بدونیم هزینه این بی توجه ای کمتر از حل اون مشکل هست. شما موافق این راه کار هستین ؟

پیوست : اوستریچ نام انگلیسی شترمرغ است. همچنین صفحه فیس پوکی مامبوجامبو را لایک کنید.

 

فنگ شویی

اگه پای صحبت دوستان و آشنایان بشینیم و یا تجربه های خودمون رو مرور کنیم شاید بتونیم تایید کنیم که خونه ای که توش زندگی میکنیم و یا محل کارمون برامون پیامدهای خوب و بدی داشته و به ما انرژی مثبت یا منفی میده. این موضوع در رسوم چینی تاریخچه ای طولانی تر داره.

چینی ها معتقد هستند که نوع چینش وسایل اطراف ما باعث می شه که ما انرژی مثبت و یا منفی بگیریم و برای همین چینش وسایل قواعدی دارن. نام این فلسفه و در اصل فن باستانی چینی فنگ شویی یا فانگ شویی است.

در لغت فنگ شویی به معنی آب و باد هست.در فنگ شویی تاکید بر عدم انباشتگی و بهم ریختگی وسایل ، استفاده از رنگ های مناسب و خطوط منحنی هست. تا انرژی “چی” بیشتر در محیط روان و جاری بشه.

“چی” چی هست ؟

در فلسفه فنگ شویی ، چی یک انرژی هست که به دو صورت بیرون میاد :

شنگ چی : اگه انرژی مثبت باشه بهش شنگ چی میگن و باعث میشه که انرژی چی تبدیل به روابط عاطفی و رفاه مادی بشه.

شا چی  : اگه انرژی راکد بمونه بهش شا چی میگن و نیروی مخربی میشه. اتاق های بی نظم ، لباس های کپه شده روی هم ، وسایل بی مصرف توی کیف و خیلی چیزهای دیگه باعث میشن که چی نتونه آزادانه حرکت کنه و تبدیل به شنگ چی بشه.

توصیه های فنگ شویی برای دکوراسیون محیط اطراف ما چه چیزهای هست ؟ 

عدد پنج عدد بخت در فنگ شویی هست و فنگ شویی توصیه میکنه از هر چیزی به همین مقدار داشته باشید. و کلآ مقادیر فرد از هر چیزی توصیه میشه.

همچنین فنگ شویی توصیه میکنه برای جریان آزاد انرژی چی از وسایل لبه گرد به جای وسایل تیز استفاده کنید.

پیوست : درباره فنگ شویی بیشتر بدانید !

حضرت والا مامبوجامبو وارد هفتمین سال فعالیت خود شد. مختصر و کوتاه …

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود