boshehr

بعد نیست هر از چندگاهی ، چند انیمیشن کوتاه از سازندگان مستقل و جهانی مشاهده کنیم. امروز از سایت رسانه زمان ما چند انیمیشن انتخاب کردم که خصوصآ انیمیشن استخدام را پیشنهاد می‌کنم مشاهده کنید.

هنر نزد ایرانیان است

انیمیشن هنر نزد ایرانیان است ؟ کاری از بزرگمهر حسین پور را می‌توانید از اینجا مشاهده نمایید. امیرحسین مدرس و دوستانی از گلوری نیز نقش صداپیشگان را به عهده داشته‌اند.

love

انیمیشن departure of love -خروج از عشق- که به سبک فیلم‌های صامت ساخته شده با پایانی متفاوت را می‌توانید از اینجا مشاهده نمایید.

تمساح یا درخت

تمساح یا درختی انیمیشنی از گروه Bird Box Studio را از اینجا مشاهده نمایید.

morche

تبلیغ زیبا برای تورهای دسته‌جمعی با اتوبوس :). از اینجا مشاهده کنید.

employ

انیمیشن استخدام -El empleo- با اینکه انیمیشنی تلخ محسوب می‌شود ولی ناگفته‌های زندگی بشر امروزی و خصوصآ شهرنشین را روایت می‌کند البته به نظر این انیمیشن قصد دارد که به ما هشداری بدهد که به ورطه این گونه زندگی کردن نرسیم کافیست آخرین لحظات انیمیشن را به دقت و تا به آخر مشاهده کنید. برای دیدن این انیمیشن اینجا بروید.

موتو

موتو کلمه ای ایتالیایی محسوب می‌شود که شامل جمله ای بیان کننده هدف و شعار یک جمع ، تیم ، شرکت و غیره است. شرکت‌های زیادی برای خود شعاری انتخاب کرده اند تا بیان کننده روش و طرز فکر و هدف آن‌ها باشد و به طور خلاصه بتوانند آنرا به دیگران منتقل کنند. در اینجا شعار چند شرکت خارجی را مشاهده می‌کنیم :

LG :  Life’s Good

Google : Don’t Be Evil

KFC : Finger Lickin’ Good

Honda : The Power of Dreams

Nokia : Connecting People

اگه دنبال لیست کاملی از موتو‌ها میگردید کافیه به این صفحه سربزنید.

اما شرکت‌های  ایرانی هم موتوهای خود را دارند که ما آن‌ها را شنیده‌ایم و در اینجا به چند مورد از این موتوها اشاره می‌کنیم :

چی توز : طعم خوش لحظه‌ها

همراه اول : هیچ کس تنها نیست …

بانک ملی ایران : هر کجا سخن از اعتماد است ، نام بانک ملی ایران می‌درخشد.

مهرام : خوشمزه و خوشنام

ایران خودرو : راه تو را می‌خواند

شرکت لبنی هراز : طعم من لبخند تو

kafon

مسعود حسنی ، طراح زاده افغانستان وسیله‌ای ساخته تا جلوی کشته شدن مردم کابل و دیگر نقاط دنیا را بر اثر مین‌های زمینی بگیرد. او نام این وسیله را Mine Kafon نهاده کافیست تا به وبلاگ او سری بزنید تا از طرح او بیشتر آگاه شوید.

kafon2

او این وسیله را با استفاده از چوب های بامبو به عنوان پاها که به یک هاب مرکزی متصل می‌شوند ساخته است. این وسیله به واسطه باد به حرکت در می‌آید و با هر بار رفتن روی یک مین یک سری از پاهای خود را از دست می‌دهد و همچنان به صورت اتفاقی به حرکت خود ادامه می‌دهد تا از روی مین‌های بیشتری عبور کند.او این وسیله را با ۵۰ دلار بودجه ساخته و به هم بستن این وسیله به سادگی انجام می‌شود و افراد محلی می‌توانند به سادگی این وسیله را در محل های مین گذاری شده رها کنند.مسعود حسنی از کارکرد این وسیله ویدیویی ساخته که در زیر می‌توانید آنرا مشاهده کنید.

[vimeo video_id=”51887079″ width=”400″ height=”300″ title=”Yes” byline=”Yes” portrait=”Yes” autoplay=”No” loop=”No” color=”00adef”]

 پیوست :‌ بخوانید دیگر ذهن‌های خلاق را !

گیفی

تصاویر متحرک که با نام GIF شناخته می‌شوند چند وقتی است که مجدد مورد توجه قرار گرفته اند و بعضی از افراد تصاویر متحرک جالبی ایجاد می‌کنند.  یک تصویر GIF را می‌توان این گونه توصیف کرد :

پسوند gif در تصاویر حالت شفاف را ساپورت می کند. کیفیتش از PNG ضعیف تر است اما قابلیت ذخیره سازی چند فریم یا انیمیشن را دارد. GIF فقط تصویر را Save می کند و توانایی ضبط صدا را ندارد.

اما از کجا می‌توانیم به دنبال یک تصویر GIF بگردیم ؟ آیا گوگل راه حل ما خواهد بود یا به سراغ راهی مختص‌ و بهینه تر می‌رویم ؟

گیفی چاره کار ماست ! گیفی موتور جستجوی تصاویر GIF محسوب می‌شود و کارش تنها همین است و بس. بنابراین برای پیدا کردن تصاویر گیف زیبا کافیست به سراغ گیفی بروید.

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود