هنرمند هلندی smilde روشی را برای تولید ابر در درون خانه و فضاهای سربسته ایجاد کرده. او برای تولید ابر ، دما – رطوبت و نور را تحت کنترل درآورده تا چنین ابرهای خارق‌العاده‌ی را در گوشه اتاق خلق کند.

این ابرهای پف کرده زیبا توسط یک ماشین بخار تولید می‌شوند و منظره‌ای شگفت انگیز را در فضای سربسته مانند اتاق – راهروها و دیگر جاها ایجاد می‌کند. مجله تایم این حرکت را که فصل مشترکی بین علم و هنر ایجاد کرده یکی از بهترین اختراعات سال ۲۰۱۲ نامیده است.

من که به شخصه تمایل دارم که گوشه اتاق خواب خودم یک تکه ابر معلق داشته باشم تا شب هنگام به تماشای صحنه بی‌نظیری از یک ابر معلق در اتاقم بنشینم.

برای تماشای کارهای بیشتر از این هنرمند به این صفحه مراجعه کنید.

پیوست : همچنین بخوانید دیگر ذهن‌های خلاق را !

” سروانتس اسپانیایی وقتی در گوشه زندان رمان دُن کیشوت را می‌نوشت با خود چه دنیایی را تصور می‌کرد که بعد از گذر این همه سال از نگارش رمانش ما همچنان در اطرافمان دُن کیشوت می‌بینیم. ”

هر روز صبح که بیدار می‌شم از همسایه گرفته، تا راننده تاکسی ، توی محل کار ، خانواده ، دوستان و همه و همه می‌تونم آدم‌های رو پیدا کنم که حس می‌کنن بر دوش اون‌ها وظیفه‌ای برای کمک کردن به بقیه گذاشته شده ، تا این جای موضوع هیچ مشکلی نیست بلکه از منظر گفتار پسندیده هم هست.

مشکل از اون‌جا شروع میشه که برخی از این آدم‌ها دُن کیشوت هستن ! دُن کیشوت دنیای اطراف خودش رو طور دیگه‌ای میدید، حس میکرد مثلآ آسیاب یه اژدها یا ظالم هست که باید به جنگش بره و بقیه رو از شرش خلاص کنه ! این دید دُن کیشوت برای حل مساله مشکل زا بود نه روحیه‌ اون.یعنی اینکه اون آدم‌ها روشی برای کمک و یا حل مشکلات انتخاب میکنن که خودش سرآغاز دردسر میشه و یا اصلآ چیزی که مشکل نیست و یا ضرری ایجاد نکرده رو تبدیل به یه تهدید و بحران می‌کنن براتون. برای همین باید برای دُن کیشوت‌های زندگیمون راه حل‌های داشته باشیم.

۳ تا راه حل دارید :

پانچا باشید ! خب بیافتید دنبال دُن کیشوت داستان و حرص بخورید طبعآ ! حالا می‌تونید حرص هم نخورید کلآ دنبال دُن کیشوت ِ زندگیتون راه بیافتید.و عین خیالتون هم نباشه که آخر زندگیتون با این روش دن کیشوت به چی ختم میشه.

پانچا باشید ! ولی این بار راهتون رو از دُن کیشوت زندگیتون جدا کنید و یه جوری برید که کلآ گم و گورش کنید یعنی اگه اون از شرق رفت شما از غرب برید.

پانچا نباشید ! اگه به هر دلیلی امکان گم و گور کردن خودتون رو ندارید. یا اینکه دُن کیشوت زندگیتون بدجور سریش شده و راهش رو از شما جدا نمی‌کنه. خب ! مشکل رو ریشه‌ای حل کنید. دُن کیشوت رو دچار خودشناسی زودرس کنید و بهش بفهمونید که همه چی همینجوری که هست آرومه و نیازی نیست که اون چیزی رو حل کنه و یا کمکی کنه ! البته کار سختی در پیش دارید :).

البته من فوت و فن کوزه گری رو بهتون نگفتم ! در حقیقت من خودم از راه ترکیبی استفاده می‌کنم که هنوز مجوز رسمی نگرفته ولی خب من زیرزمینی منتشرش می‌کنم که بلکه گره گوری از مشکلات زندگیتون حل کنه :).

من این ۳ تا راهو با هم ترکیب می‌کنم در برخورد با دُن کیشوت‌های روزمره زندگیم :

عین پانجا با دُن کیشوت راه میافتم توی راه بهش میگم که قربونت برم این راه و رسمش نیست. چیکار این کارا داری بعد اگه درست شد که خب چه عالی من همچنان پانچای هستم در کنار دُن کیشوت اصلاح شده اگه هم نشد که سر خر رو [منظور همان خر معروف پانچا شخصیت مشهور سروانتس است – ما اینقدرها هم بی ادب نیستیم] کج می‌کنیم و یه راهی میریم که گم و گور بشیم.

همه اینا رو گفتم سعی کنیم خودمون دُن کیشوت زندگی کسی نشیم ، تا ازمون خواسته نشده دست به اصلاح و درست کردن چیزی نزنیم.وقتی محیطی رنگ آرامش به خودش گرفته فکر نکنیم نه اینطور نیست و ما باید اصلاحش کنیم…

۱ – در فضا شما در طی یک روز ۱۶ بار طلوع و غروب خورشید را مشاهده می‌کنید یعنی هر ۹۰ دقیقه یک بار.

۲ – در فضا به خاطر عدم وجود جاذبه ، قد شما ۵ تا ۸ سانتی‌متر افزایش میابد که البته با کمر درد همراه خواهد بود.

۳ – در مطالعه‌ی که در سال ۲۰۰۱ صورت گرفت مشخص شد فضانوردانی که در زمین خروپف میکنند در فضا و در هنگام خواب آرام خواهند بود.

۴ – یک سری از غذاها و ادویه‌ها را در فضا باید با آب ترکیب کرد تا بتوان خورد.به عنوان مثال اگر شما بخواهید به غذای خود نمک و فلفل اضافه کنید به این خاطر که آن‌ها به سادگی در هوا معلق می‌شوند و برای سیستم هوای فضاپیما خطرناک هستند باید با آب ترکیب کنید.

۵ – طولانی‌ترین زمانی که یک نفر در فضا سپری کرده است ۴۳۸ روز میباشد.

پیوست : دوستانی که میخوان مطلب و یا صحبتی داشته باشیم کافیه به persianshadow@gmail.com ایمیل ارسال کنن و یا همین آی دی رو در جیتاک اضافه کنن تا در مواقعی که آنلاین هستیم با هم گفتگو کنیم :).

“First you forget names, then you forget faces. Next you forget to pull your zipper up and finally, you forget to pull it down.”

ابتدا اسم‌ها رو فراموش می‌کنی بعد صورت‌ها رو. بعدش یادت میره زیپت‌ رو بالا بکشی و دست آخر یادت میره زیپت‌ رو پایین بکشی.

Steven Wright کمدین مشهور

موسسه فناوری ماساچوست یا همان دانشگاه MIT معروف سال‌هاست بخشی از کلاس‌های درس خود شامل مطالب تدریس شده – تمرین‌ها و پاسخ آن‌ها و همچنین آزمون‌ها را برای استفاده عموم به صورت رایگان و در اصل Open Course منتشر کرده است.

بد نیست اگر رشته تحصیلی و یا زمینه مورد علاقه‌تان کامپیوتر است به لیستی از مطالبی که به صورت باز در زیر معرفی می‌کنم سر بزنید:

مقدمه‌ای بر زبان برنامه نویسی   ++ C

مقدمه‌ای بر MATLAB

مقدمه‌ای بر الگوریتم‌ها

و در نهایت غوطه‌ور شوید در لیست کامل آموزش‌های ارائه شده رشته برق و کامپیوتر. و همچنین اگه در رشته دیگری تحصیل می‌کنید و یا به زمینه‌هایی غیر از دنیایی کامپیوتر علاقه‌مند هستید می‌توانید این لیست را مشاهده کنید.از تاریخ تا بیولوژی در این لیست مشاهده‌ می‌شود.

وحید، یکی از دوستانی که به تازگی به آلمان رفته موضوعی رو تعریف کرد از زندگی روزمره خودش در آلمان. که بد ندیدم اینجا بازگو کنم این موضوع رو شاید بدونیم که در نقاط دیگه دنیا هنوز صاحب‌خانه‌ها معرفت دارن :).

آبگرمکن خونه خراب شد بعد از ظهر روز شنبه به صاحبخونه گفتم آب گرم ندارم اومد گفت که امروز دیگه دیره و فردا هم که تعطیله، دوشنبه صبح میان درستش میکنن. دوشنبه وقتی رفتم خونه آبگرمکن که تعویض شده بود هیچ 10 یورو به عنوان خسارت نداشتن یک روز آب گرم و یک بسته شکر که نفهمیدم فلسفش چیه با یه یادداشت رو میز گذاشته بود و رفته بود…

 

حالا این موضوع رو مقایسه کنید با برخی صاحب‌خانه‌های هم‌وطن که فقط به فکر بیشتر کردن کرایه خونشون هستن و بس. فرهنگ و انسانیت رو میشه همه جای دنیا پیدا کرد و با بازگو کردن اون برای خودمون به اصالت‌های فراموش شده خودمون برگردیم…

من قفسی هستم در جستجوی یک پرنده.

“I am a cage, in search of a bird.”

فرانتس کافکا.

 

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود