مامبوجامبو وارد ۵ سالگی خودش شد. همچنین یک سال به سن من اضافه شد. روزهای کم کاری رو توی مامبوجامبو سپری کردم ، شاید به خاطر سن و سال و ابهامات مکرر زندگی باشه و شاید به خاطر مشغله فراوان.

ولی بی‌شک اینجا بعد از ۵ سال وبلاگ من نیست ، مامبوجامبو بخشی از وجود من محسوب می‌شه و اسمش ، زیر پوست ِ من رگه‌های از خوشی را رقم میزنه.

این روزها با تمام وجود غمگینم و این غم شاید در آستانه ۳۰ سالگی و برای زیست در جغرافیای ما چیزی دور و عجیب نباشه – بعد از عبور این سال‌ها معتقد شدم نباید با دنیا کشتی گرفت ، درد شکست به کنار ولی تباه شدن آرزو و ترس از آرزو کردن مجدد ، کم از مردن ندارد.

مامبو جامبو ۵ ساله می‌شود در کنار دوستانی که برخی از روزهای نخست با هم بودیم و برخی از روزهای اخیر. نه اینکه تقدم و تاخری باشد ولی همه شما یاران قدیمی، برای من ارزشی دارید همچون میلیاردها ستاره و سیاره عالم هستی. همی‌شما را به رسم دوستی بغل میکنم به پاس سال‌ها دوستی‌مان…

برای همه ما پیش آمده که قصد ایمیل کردن فایل‌های حجیم را به ایمیل دوستان و آشنایان داشته باشیم و محدودیت ایمیل‌ها در حجم فایل‌های ارسالی ما را با مشکل مواجه کرده. فرضآ فایل ۱۰۰ مگابایتی تنها می‌توانیم ارسال کنیم یا ۲۵ مگابایتی.

سرویس kicksend مشکل شما را حل کرده این سایت به ما اجازه میدهد تا فایل‌های بالای ۱ گیگابایت را به سادگی آپلود کرده و به صورت خصوصی برای دیگران ایمیل کنیم.

از ویژگی‌های دیگر این سایت اپلیکیشن‌های ویژه‌ای است که برای اندروید و آیفون طراحی کرده تا به سادگی از موبایل خودتان فایل‌های مورد نظرتان را ایمیل کنید.

برای استفاده از این سرویس به kicksend مراجعه کنید.

وویجر ، بیش از ۳۰ سال پیش از روی کره زمین به ورایی زمین پرتاب شد تا راهی طولانی را در پیش بگیرد. تصویر بالا آخرین تصویری است که وویجر به تازگی از فاصله ۱۱ میلیارد مایلی از زمین ارسال کرده. زمینی که در کهکشان بی انتها تنها یک نقطه است.

دانشمندان امید دارند که باطری کاوشگر وویجر تا سال ۲۰۲۰ دوام بیاورد ، زمانی که وویجر میلیاردها مایل از کره خاکی ما دور شده است.

اگر نمی‌دانستید که دوقلو وویجر ۱ و ۲ در فضای بیکران در حال پیشروی هستند و برای ما تصویر ارسال می‌کنند این صفحه را مطالعه کنید تا بدانید وویجرها چیستند.

اگر قصد دارید متوجه تیتر این پست بشوید یعنی درود بر ساکنین ماورا آسمان قبلآ پستی نوشته بودم با عنوان بیگانه ما اینجاییم که بخوانید تا مطلع شوید.

چند تا تغییر مهم برای مامبوجامبو ! یکی اینکه اگه مطالب رو مستقیم از وبلاگ دنبال می‌کردید از این به بعد با فونت بهتری می‌تونید مطالب رو بخونید کافیه مرورگرتون به روز باشه.

تمام وب‌سایت‌های دیگه‌ای که در حال راه‌اندازی بودن رو میخوام به عنوان زیردامنه به مامبوجامبو منتقل کنم و تمرکزم بر روی کیفیت این مجموعه سایت‌ها بشه. به زودی این سایت‌ها رو خواهید دید.

اگه نظر و ایده‌ای برای اجرا شدن در مامبوجامبو و یا راه‌انداختن یه وب جدید دارید مطرح کنید :).

تصویر کمیک بالا اشاره می‌کند که :

بودجه سال ۲۰۱۱ ناسا در مجموع حدود ۱۱ میلیارد دلار بوده و در حال حاضر مریخ‌نورد کنجکاوی از فاصله ۱۲۷ میلیون مایلی از زمین تصاویری با کیفیت بالا ارسال می‌کند.

ولی شرکت At &T که بودجه سال ۲۰۱۱ آن ۲۰ میلیارد دلار بوده نتوانسته یک ارتباط موبایلی را در حمام خانه فرد محیا کند.

اول اینکه اگه خبر ندارید که در حال حاضر یک مریخ‌نورد روی کره مریخ داره راه میره ! اینجا رو مطالعه کنید.ولی در کل بدونید اسم این مریخ‌نورد کنجکاوی هست.

دوم اینکه At&T بزرگترین شرکت مخابرات آمریکا و دومین اپراتور تلفن همراه ایالات متحده است درباره آن اینجا را مطالعه کنید.

و باور کنید که ناسا در کل برای تمامی پروژه‌هایش بودجه‌های آنچنانی هم ندارد ، لیست بود‌جه‌های ناسا را در اینجا مطالعه کنید.

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود