توماس باشنل [homas Bushnell] درباره سیستم‌عامل مورد استفاده توسعه‌دهندگان در گوگل توضیح می‌دهد و شرح می‌دهد که آن‌ها از اوبونتو بهره می‌برند.

آن‌ها در گوگل از برنامه‌نویس یا مدیران ، توسعه‌دهندگان اندروید همه و همه از اوبونتو و نسخه  سفارشی شده در گوگل به نام گوبونتو استفاده می‌کنند.

البته آن‌ها این نسخه را زیاد دست‌کاری نکردند تنها تنظیمات امنیتی برای ورود و یکپارچه شدن با سیستم گوگل و حذف سرویس Ubuntu One به

خاطر مسائل امنیتی بوده است.

همچنین اکثر برنامه‌نویسان از محیط KDE استفاده می‌کنند و بعد از ارائه شدن Unity کلآ آن‌را پاک کرده‌اند و از محیط xmonad بهره می‌برند.همچنین در گوگل از نسخه‌های LTS استفاده می‌شود و در این لحظه در حال مهاجرت به نسخه 12.04 می‌باشند.

 

 

پست قبلی درباره خسروشکیبایی بود ! “علی کوچیکه” ، و این بار با کمی تاخیر به خاطر قدر نهادن به مادرم و تمام مادران شما ، قسمتی از فیلم خواهران غریب را برای دانلود قرار می‌دهم که خسرو شکیبایی عزیز آهنگ مادر من را اجرا می‌کند.

مادر من مادر من

تو یاری و یاور من

مادر چه مهربونه

درد منو می‌دونه

بی عذر و بی‌بهونه

قصه برام می‌خونه

مادر من مادر من

تو یاری و یاور من

مادر مهربونم

قدر تو رو می‌دونم

تو با منی همیشه

من برگمو تو ریشه

مادر من مادر من

تو یاری و یاور من

دانلود ویدیو آهنگ مادر من با صدای خسرو شکیبایی

علی كوچیكه

علی بونه گیر

نصف شب از خواب پرید

چشماشو هی مالید با دس

سه چار تا خمیازه كشید

پا شد نشس

چی دیده بود ؟

چی دیده بود ؟

خواب یه ماهی دیده بود

یه ماهی انگار كه یه كپه دو زاری

انگار كه یه طاقه حریر

با حاشیه منجوق كاری

انگار كه رو برگ گل لاله عباسی

خامه دوزیش كرده بودن

قایم موشك بازی می كردن تو چشاش

دو تا نگین گرد صاف الماسی

همچی یواش

همچی یواش

خودشو رو آب دراز می كرد

…..

علی کوچیکه شعری ماندگار از فروغ فرخ‌زاد

 

دانلود دکلمه علی کوچیکه با صدای مرحوم خسرو شکیبایی

دنبال موسیقی‌ فاخر از ایران و جهان می‌گردید، قصد دارید با موسیقی‌دان‌های مشهور ایرانی و خارجی آشنا شوید و در کنار تمام این‌ها آثار مشهور را گوش دهید و دانلود کنید.کافیست به دهلچی سر بزنید.

وب‌سایت دهلچی بسیار مرتب و همچنین به صورتی منحصربفرد به معرفی آثار مختلف می‌پردازد که توصیه می‌کنم به آن سربزنید.

از بهترین بخش‌های این وب‌سایت “جمعه‌ها با دهلچی” است که شما می‌توانید ویدیوهای آثار مشهور را به سادگی دانلود کنید.

مثلآ توصیه می‌کنم این بخش مربوط به Axiom of Choice را نگاه کنید.و در نهایت اینکه در این سایت غرق شوید :) البته با توجه به فراموش نکردن حضرت‌والا مامبوجامبو.

امروز آهنگی رو خواهید شنید با نام once upon a December از انیمیشن آناستازیا ، در ضمن بد نیست بدانید این انیمیشن از روی کاراکتر واقعی آناستازیا ساخته شده است.

آناستازیا نیکولائونا رومانوا ، دختری که در ۱۷ سالگی از دنیا رفت، کوچکترین دختر نیکولای دوم تزار روسیه بود، کسی که همواره شایعه‌های زیادی دربارش وجود داشت.[درباره آناستازیا از ویکی‌پدیا انگلیسی]

و اما شما می‌توانید به این آهنگ گوش فرا دهید . [کافیست از لینک پایین صفحه save as کنید]

Dancing bears
Painted wings
Things i almost remember
And a song someone sings
Once upon a December
Someone holds me safe and warm
Horses dance through a silver storm
Figures dancing gracefully
Across my memory
Far away
Long ago
Glowing dim as an ember
Things my heart used to know
Once upon a December
Someone holds me safe and warm
Horses prance through a silver storm
Figures dancing gracefully
Across my memory
Far away long ago
Glowing dim as an ember
Things my heart used to know
Things it yearns to remember
And a song someone sings
Once upon a December

Anastasia – Once Upon a December

 

بخش جدید وبلاگ از این به بعد بحث می‌کنیم است ! هر بار موضوعی رو انتخاب می‌کنیم و در کامنت‌ها به بحث می‌شنیم.امیدوارم که شرکت کنید و هر چه دل تنگ‌تان می‌خواهد بگویید.

اما این بار ازدواج !

نظرتون درباره ازدواج و مسائل پیرامون اون چیه ؟‌ رک و پوست کنده بگید که برای چی ازدواج می‌کنید یا ازدواج نمی‌کنید ؟ اگه متاهل هستید از تجربه‌تون بگید ؟ آیا از ازدواج کردن پشیمون هستید ؟ آیا مهریه و شرایط و چیزهای از این دست سنگ جلوی پا محسوب می‌شه ؟ چطور می‌شه یک نفر رو برای ازدواج کردن شناخت ؟

منتظر نظراتون هستم.

پیوست : احتمال خیلی قوی منبع عکس بالا باید مربوط به آقای شهرام شریف باشه.

بخش تازه وبلاگ دنیای برنامه‌نویسان خواهد بود که در این سری از پست‌ها سری به حواشی شغل برنامه‌نویسی خواهیم زد.این بار مدیران پروژه.

۱ – تیم برنامه‌نویسی فکر می‌کنند که مدیران پروژه در حال استراحت و گذران زندگی بی دغدغه هستند.

۲ – شرکت آن‌ها فکر می‌کند که مدیران پروژه در حال پارو کردن پول‌ها هستند.

۳ – دوستان مدیران پروژه فکر می‌کنند که آن‌ها در جلسات مرتب و منظم با دیگر مدیران در حال مدیریت پروژه هستند.

۴ – همسران مدیران پروژه فکر می‌کنند که شوهرانشان در محل کار خوشحال و سرخوش و در حال ۲ تا کردن شلوارشان هستند :).

۵ – مدیران پروژه خودشان فکر می‌کنند که در حد رهبران کشورهای بزرگ هستند و کارشان تا آن اندازه دارای اهمیت است.

۶ – ولی چیزی که در حقیقت وجود دارد درگیری و غوطه‌وری مدیران پروژه در باتلاق پروژه است :).

یاد پدر افتادم که می‌گفت:  “نه با کسی بحث کن، نه از کسی انتقاد کن. هر کی هر چی گفت بگو حق با شماست و خودت را خلاص کن. آدم‌ها که عقیده‌ات را می‌پرسند، نظرت را نمی‌خواهند. می‌خواهند با عقیده‌ی خودشان موافقت کنی. بحث کردن با آدم‌ها بی‌فایده است.”

جمله گران‌بهای بالا از خانم زویا پیرزاد نویسنده کتاب “چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم” است.کتابی که بیش از ۳۰ بار تجدید چاپ شده و ده‌ها جایزه ادبی را نصیب خود کرد.کتابی که باید یک‌بار خواند…

جمله بالا رو چند سال پیش خونده بودم توی کتاب ولی این روزها دارم بهش احساس نزدیکی می‌کنم.سعی می‌کنم زیاد بحث نکنم چون قرار نیست چیزی تغییر کنه وقتی یه نفر فقط قصدش اینه که تاییدش کنی.

این روزا آدم‌هایی انتقاد ناپذیر و تاییدگرا دور و برم رو گرفتن…

[ تصویری از یک اشکدان – منبع تصویر بالا ]

پادشاهان قاجار که به سفر می‌رفتند برای ماه‌ها از حرم‌سرای خود دور بودند.و زنان حرمسرا نشین برای اثبات عشق و عاشقی خود اشک‌های خود که در فراغ یار [شاه] ریخته‌اند در اشکدان جمع می‌کردند تا بعد از بازگشت شاه به نشانه عشق آتشین‌شان به شاه تقدیم کنند.

اما کدام عشق و کدام عاشق ؟

ناصرالدین شاه ۸۵ زن صیغه و عقدی داشت.گلین خانم ، فروغ السلطنه ، شمس الدوله و … اما به راستی ناصرالدین‌شاه معنی عشق را می‌دانست ؟‌ فراموش نکرده‌ایم که او حتی شاعری هم می‌کرد و برای دلبرکانش شعر می‌سرود.[ از شاه شهید تا شاه عاشق ]

اما عاشقی ناصرالدین شاه کجا، فتحعلی شاه کجا ! او حرمسرای ۱۰۰۰ نفری داشت که لااقل ۲۰۰ تن از زنانش در تاریخ اسم بر جایی گذاشته‌اند.

جالب اینکه تعداد فرزندان او در تاریخ ۱۴۴ پسر ذکر شده ! و هیچ کجا نامی از فرزند دختر برده نشده به این دلیل که او علاقه‌ای به دختر نداشته است.

در این میان بد نیست ذکر کنیم که شاه عاشق ما علاوه بر عاشق بودن عجیب و غریبش ، خود شیفته بوده.به عنوان مثال :

او بر روی الماس گران‌بهای دریای نور که نادرشاه از هند به همراه آورده بود نام خود را حک کرد و باعث کاسته شده ارزش این الماس شد !

اما به نظر روند عاشقی در سلسله قاجار با جلو رفتن سلسله هیچ گاه تصحیح نشد و این بار مظفرالدین شاه با اینکه همواره مریض بود و تا ۵۴ سالگی بیشتر دوام نیاورد ولی در اختیار کردن همسر کوتاهی نکرد و با ۹۵ همسر سعی کرد رکورد را حفظ کند البته به نظر همه این پادشاهان از ترس انقراض نسل‌شان چنین می‌کرده‌اند چون سرسلسله نسل آن‌ها یعنی آغامحمدخان که از قساوت‌هایش در تاریخ بسیار گفته‌اند اخته بود و فرزندی از خود به جای نگذاشت تا جای که به او اخته خان می‌گفتند.

برای اینکه خیال همه راحت شود که آخر این نسل هم همچین بوی از عاشقی نبرده و همچنان سبک قجری را پیش میبرد باید خاطر نشان کنم که احمد‌شاه قاجار در ۱۷ سالگی با بدرالملوک ۱۳ ساله ازدواج کرد و با این وجود باز هم در طول زندگیش ۳ مرتبه دیگر به امر ازدواج مبادرت کرد شاید اگر جلایی وطن نبود او هم به رسم شاهان قبل از خود حرمسرا را رونق می‌بخشید…

آخر داستان را هم اینگونه به پایان برسانم که بدانید همسران این آقایان هم همچین اشکدان پر نمی‌کردند از فراغ شاه چند صد زنه بلکه موقع رسیدن شاه که میشد اشکدان را با آب و نمک پر‌می‌کردند تا ته مانده صداقتشان‌ را به شاه نشان دهند.شاهی که عاشق نبود…

دکتر آرون باچمن طی یک مطالعه علمی بر روی سالمندانی که بالای ۸۰ سال سن داشتند متوجه شدند که داشتن فعالیت از بروز آلزایمر جلوگیری می‌کند.

تا به حال هر وقت صحبت از آلزایمر می‌شد راه درمان آن فعالیت بود اما این بار منظور فعالیت جسمی نیست بلکه هر نوع فعالیتی را می‌توان مدنظر قرار داد.پیاده روی با دوستان ، رفتن به کلیسا و یا حتی شرکت در یک گروه موسیقی !

همچنین در مطالعات اخیر نشان داده شده که افرادی که به دو زبان صحبت می‌کنند از زوال عقل دور خواهند ماند.

این مطالعه بر روی ۷۱۶ نفر که بالای ۸۲ سال سن داشته‌اند و همگی در محدوده شیکاگو زندگی می‌کردند صورت گرفت و بر خلاف دیگر مطالعات عملی از افراد سئوال نشده که در طول روز چه کاری انجام می‌داده‌اند بلکه با استفاده از ابزاری رفتار و فعالیت‌های آن‌ها در طول شب و روز ثبت می‌شده است.

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود