فیل بان و یا به شکل پارسی، پیل بان در حقیقت در هند ماهوت خوانده می‌شود.فردی که مرحله رشد خود را با کودکی یک فیل آغاز می‌کند و به همراه او بزرگ می‌شود.

سعدی درباره دوستی با ماهوت‌ها یا همان پیل‌بانان چنین گفته است:

یا مکن با پیل‌بانان دوستی       یا بنا کن خانه‌ای در خورد پیل

 

پیوست : درباره ماهوت بیشتر بدانیم.همچنین اگر به دنبال شعرها و ضرب‌المثل‌های هستید که در آن‌ها فیل به کار برده شده است این صفحه از ویکی‌گفتاورد را ببینید.

بر خلاف روال سابق که ذهن خلاق به یک سری اثر اهدا می‌شد ! این‌بار ذهن خلاق را به یک عدد بسته‌بندی خلاقانه از شرکت پاناسونیک اهدا می‌کنیم.بسته‌بندی که به شکل نت موسیقی شباهت دارد.

همچنین ذهن خلاق ۹ که مربوط به بسته‌بندی مدرن بود را اگر تا به حال مشاهده نکرده‌اید توصیه می‌کنم مشاهده کنید ! و اگر کلآ به ذهن‌های خلاق علاقه‌مند هستید کل پست‌های ذهن‌خلاق را مرور کنید.

پیوست: برای افزایش بار دانش دوستانی که مثل خود من چیزی زیادی از نت‌ها نمی‌دانند این مطلب جالب خواهد بود.

البته که هیچ علاقه‌ای به مایکروسافت ندارم ! ولی خب بخش عظیمی از کامپیوترهای جهان به وسیله سیستم‌عامل این شرکت کار می‌کنن و طبعآ بخش قابل توجهی از مردم از مرورگر IE که به صورت پیش‌فرض (!) در این سیستم‌عامل نصب هست برای مرور اینترنت بهره می‌برن.

مایکروسافت در وب‌سایت خود و برای نمایش قابلیت‌های موجود در IE 10 بخشی از دموهای نوشته شده بوسیله HTML 5 را قرار داده. که یکی از آن‌ها بازی معروف و باز هم به صورت پیش‌فرض نصب شده در سیستم‌عاملش یعنی PinBal است.پس اگر از مرورگرهای مدرن استفاده می‌کنید این بازی را از دست ندهید.

همچنین این صفحه که شامل نمونه‌های بیشتری از HTML5 را نیز مشاهده کنید.و اگر از دوست‌داران مرورگر IE هستید دانلود نسخه ۱۰ آن را از دست ندهید کما اینکه توصیه اکید حضرت ‌والا استفاده از مرورگر فایرفاکس است :).

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود