مطبخ ! خروس خوان ، اول صبح ، دست و صورت همایونی خود را نشسته بودیم به خاطر مبارکمان خطور کرد که ما فرنگ رفته هستیم و سرد و گرم چشیده عالم ، دنیا هم که همه عوام می‌دانند دو روز بیش نیست چه برسد به ما قبله عالم. پس سبک سنگین نمودیم دیدیم بهتر است که یکی دیگر از هنرهای خاص خود را بر روی دایره ریخته بلکه عوام هم بهره برده ، شکر گذار ما باشند که حضرت والا هر بار آن‌ها را طوری نیک مسرور می‌کند. آن هنر هم چیزی نیست جز آشپزی. پس از این دست‌نویس به بعد شما افتخار میابید که از دستورات طبخ ما بهره ببرید بلکه کامتان مزه جدیدی را تجربه کند.

برای نخستین مطبخ دستور قارچ بالزامیکی را برایتان ذکر می‌کنم.

مواد لازم برای طبخ : [البته کار سختی است برای سایه عالم که بخواهد به شما مقدار مواد اولیه را بگویید چون ما در حد خودمان و یک حرم‌سرای چند صد نفری غذا طبخ می‌کنیم و نمی‌توانیم برای شما  رعیت تنظیم خانواده شده دو نفری بگوییم چه کنید و نکنید پس قدری به خود فشار آورده و مقادیر را حدس بزنید.]

قارچ تازه به مقدار لازم

نمک و فلفل سیاه

سرکه بالزامیک [سرکه بالزامیک اصل ایتالیا تهیه کنید که متفاوت است از هر آنچه تا حال دیده‌اید. ]

روغن برای سرخ کردن

قارچ بالزامیکی

ابتدا دست مبارک را که همیشه چون گل تمیز است مجدد شستیم که کمال تمیزی را به کار برده باشیم . بعد قارچ‌ها را کامل شستیم تا کثیفی و سیاهی بر آن‌ها باقی نماند. قارچ‌ها را برش می‌دهیم که البته بهتر است برش‌های درشتی باشد. بعد شروع می‌کنیم به سرخ کردن قارچ‌ها که در حین سرخ کردن نمک و فلفل سیاه را اضافه می‌کنیم. و سعی می‌کنیم که قارچ ها را در حین سرخ شدن هم زده تا همه جاهای آن‌ها سرخ شود.

سرکه بالزامیک

در آخر کار وقتی رنگ قارچ‌ها به تیرگی می‌زند. ماده جادویی خودمان را که مطمئنم شما فقط در سالادها استفاده می‌کردید و اگر ذات همایونی حضرت والا نبود و دست به قلم نمی‌شد بی‌خبر دار فانی را وداع می‌گفتید یعنی سرکه بالزامیک را به روی قارچ‌ها میریزیم و باز به هم زدن و سرخ شدن قارچ‌ها ادامه می‌دهیم و کمتر از یک الی دو دقیقه از سرخ کردن دست برداشته. قارچ بالزامیکی شما که مزه فوق‌العاده خاصی داشته آماده شده تا استفاده کنید و گرسنه از دنیا نروید :).

پیوست : ما که می‌دانیم شما نمی‌توانید دو کار را همزمان انجام دهید ، هم راه بروید و هم آدامس سق بزنید ، پس انتظار هم ندارم از دستور طبخ حضرت والا سر درآورده باشید پس پرسش‌های خودتان را مطرح کرده تا اگر سر ذوق بودیم پاسخ دهیم.همچنین بروید صفحه فیس پوک ما را لایک کنید که وظیفه‌تان است و بس !

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود