دوستی

از سری پست‌های بحث می‌کنیمِ، که قرار بر این است که موضوعی مطرح شود و همه با هم در کامنت‌ها درباره موضوع به بحث بنشینیم. امروز “دوستی” و چند نکته پیرامون آن را به بحث می‌گذاریم. اما دید کلی من به ماجرا و شروع بحث :

۱ –   از کودکی که بزرگ شده ایم همواره خانواده بر این تاکید کرده : “که دوست و رفیق جز دردسر چیزی نخواهد داشت.” یعنی همواره چهره ای غول گونه از دوست و دوست ماندن برای ما ساخته شده.

۲ – کمتر پیش می‌آید که دوست هر کسی به خانه و خانواده اش راه یابد و اجازه حضور و نظر دادن در زندگی آن ها را داشته باشد.

۳ – بعد از ازدواج ماجرا پیچیده تر میشود، مرد که از رفیق بازی بر حذر داشته می‌شود و زن هم عملآ رفت و آمدهایش محدود به دوستان خانم شده و تمام..

۴ – بحث تابو گونه دوستی پسر و دختر هم نیاز به توضیح ندارد…

۵ – دوستان همراه با خانواده و غیره کمتر به مسافرت و رستوران و تفریح میروند.

۶ – دوست تازه پیدا کردن از اجتماع عملآ کمتر اتفاق میافتد و ما در نهایت به هم کلاسی ها و همکارهایمان دوست می‌گوییم.

نظر شما درباره دوست ، فرهنگ دوست داشتن و رفت و آمد با دوستان که در کشورهای دیگر قوی تر است چیست ؟ در کامنت‌ها بیشتر با هم بحث خواهیم کرد…

پیوست: همچنین بخوانید دیگر بحث می‌کنیم‌ها را !

کلمات زبان ما از کجا آمده‌اند ؟ اولین بار کدام ایرانی به آن به صداهای اطراف گفت “بانگ” ، و به آسمان بیکرانه گفت “گنبد” ؟ بعضی کلمات جادویی هستند. شما کدام کلمه پارسی را دوست دارید و حس می‌کنید واژگانی زیبا و بی نظیر دارد. در این پست با هم بحث می‌کنیم درباره کلماتی که ما از شنیدن و گفتن آن‌ها لذت می‌بریم. چه پارسی اصیل باشد چه آمیخته از دیگر فرهنگ‌های کره‌ خاکی ما…

برای مثال زدن چند کلمه را من می‌گویم :

دژ

دژخیم

گنبد گیتی

دنیا

رامونا

پارسه

از سری پست‌های بحث‌می‌کنیم که دفعه قبل درباره ازدواج بحث کردیم. این‌بار درباره کارهای عجیبی که در زندگی انجام داده‌‌ایم بحث می‌کنیم البته کارهای عجیب منظور کارهای هست که  اگر بخواهید طوطی‌وار مانند دیگران زندگی نکنید انجام داده‌اید. و شاید کارهای که طبق زندگی روزمره‌تان قدری عجیب به نظر میرسد انجام دادنشان.

همچنین در ادامه بحث بگوییم که چرا کارهای عجیب و خارج از برنامه زندگیمان انجام نمی‌دهیم یا می‌دهیم ؟

مثلآ من وقتی سال‌های اول دانشگاه بودم به موجودات فضایی علاقه‌مند شدم و مدت زمان زیادی رو صرف خوندن و دیدن فیلم‌های مستند درباره اون‌ها میکردم و هر گوش بیکاری رو پیدا میکردم درباره موجودات فضایی صحبت میکردم.

یا چند سال پیش برخلاف رشته و کارم ، وارد صنعت بیمه شدم و در آزمون بیمه مرکزی رتبه بالایی آوردم ! و اصلآ چنین کاری رو هم ادامه ندادم :).

کلآ تا حالا شمردید که زندگیتون روتین شده یا نه ؟ از اتفاق‌های عجیب زندگیتون بگید و یا هر چیزی که حس میکنید به این بحث جهت میده.

بخش جدید وبلاگ از این به بعد بحث می‌کنیم است ! هر بار موضوعی رو انتخاب می‌کنیم و در کامنت‌ها به بحث می‌شنیم.امیدوارم که شرکت کنید و هر چه دل تنگ‌تان می‌خواهد بگویید.

اما این بار ازدواج !

نظرتون درباره ازدواج و مسائل پیرامون اون چیه ؟‌ رک و پوست کنده بگید که برای چی ازدواج می‌کنید یا ازدواج نمی‌کنید ؟ اگه متاهل هستید از تجربه‌تون بگید ؟ آیا از ازدواج کردن پشیمون هستید ؟ آیا مهریه و شرایط و چیزهای از این دست سنگ جلوی پا محسوب می‌شه ؟ چطور می‌شه یک نفر رو برای ازدواج کردن شناخت ؟

منتظر نظراتون هستم.

پیوست : احتمال خیلی قوی منبع عکس بالا باید مربوط به آقای شهرام شریف باشه.

  • امکانات
  • ایمیل خود را وارد کنید

    * با وارد کردن ایمیل خود مطالب جدید برای شما ایمیل می‌شود